ANSIOLUETTELO 

Minusta:

Saavuin Suomeen vuonna 1995 kiintiöpakolaisena perheeni kanssa. Pakenimme Itä-Kurdistanista (Iran) sotaa ja poliittista vainoa. Ensimmäinen kotipaikkakuntani Suomessa oli Karjaa, jossa elin lapsuuteni ja kävin peruskoulun. Tänä päivänä olen onnellisesti naimisissa luokanopettajan kanssa, pienen maltankoiran omistaja ja työskentelen kouluvalmentajana peruskoulussa. 

Päädyin aikoinaan nuorisotyön pariin puolivahingossa. Huomasin pian, että tämä oli minun juttuni. Se, missä osaamiseni ja vahvuuteni pääsevät esille. Nuorisotyön parissa kokemusta on kertynyt jo kahdeksalta vuodelta. Nuorissa on tulevaisuus ja toivo - heihin tulee meidän panostaa! 

Olen työni ja esimerkkini kautta saanut olla vaikuttamassa monen ihmisen elämään, mutta haluan kantaa korttani kekoon vielä isommin. Minulla on tahtoa, intoa ja sydäntä vaikuttaa vielä laajemmin kunnassamme. 


Työkokemus:

Kouluvalmentaja | Helsingin kaupunki

12.12.2019 - tällä hetkellä

Nuoriso-ohjaaja | Helsingin kaupunki

1.5.2019 - (vakituinen virka, josta nyt virkavapaalla muissa tehtävissä)

Nuoriso-ohjaaja | Helsingin kaupunki

12.2.2018 - 30.4.2019

Nuoriso-ohjaaja | Espoon kaupunki

4.9.2017 - 15.1.2018

Nuorisotyöntekijä/Erityisnuorisotyö | Vantaan kaupunki

1.3.2017 - 31.8.2017

Nuorisotyöntekijä, oppisopimusopiskelija | Vantaan kaupunki

1.3.2015 - 28.2.2017

Iltapäiväkerhon ohjaaja | NMKY - Vantaa

2016

Nuorisotyöntekijäharjoittelija | Vantaan kaupunki

1.9.2013 - 2.3.2015

Itella oyj | Itella

1.3.2011 - 1.9.2012 



Järjestötoiminta & luottamustehtävät

Kallion demarit johtokunta

Hallituksen varsinainen jäsen 2020 ->

Uudenmaan virkistysalueyhdistyksen valtuuskunta

Lautakunnan jäsen 2018-2022

Tikkurilan työväenyhdistys

Hallituksen jäsen 2018

Kurdiliiton hallitus 2016 

Sihteeri/ varapuheenjohtaja

Kanneljärven opisto

Oppilaskunnan hallituksen puheenjohtaja 2016-2017